Lato to najlepszy czas na relaks blisko natury. Szukając inspiracji na zaaranżowanie przydomowego ogrodu na miejsce wypoczynkowe, nie zapominajmy o tym, jak ważna jest ochrona przed słońcem. Parasol ogrodowy 250 cm pozwoli skryć się w komfortowym cieniu i wpłynie na odbiór przestrzeni. Co warto wiedzieć o nowoczesnych parasolach do ogrodu?

Parasol ogrodowy 250 cm – najlepsza ochrona przed słońcem

Parasole ogrodowe to praktyczny dodatek, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Współcześnie parasole konstruowane są w taki sposób, by łączyły świetne parametry techniczne, ale też doskonały wygląd. Parasol ogrodowy 250 cm to propozycja, która idealnie sprawdzi się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Główna oś parasola wykonana jest z trwałego aluminium malowanego proszkowo – materiał ten zabezpieczony jest przed wilgocią oraz korozją. Oś osadzona jest na ruchomej stopie, co pozwala na rotowanie konstrukcji – to jeden z wielu punktów regulacji. Rozłożysta czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej warstwa poliuretanu. Oznacza to, że czasza chroni nie tylko przed słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem. Parasol ogrodowy 250 cm powinien być odpowiednio chroniony w czasie jesieni i zimy – pomogą w tym dedykowane pokrowce ogrodowe.

Alternatywa dla parasola

Parasol ogrodowy 250 cm to nie jedyna propozycja, którą warto rozważyć – dużą popularnością cieszą się także zadaszenia tarasowe. To nic innego jak nowoczesna pergola, której konstrukcja wznoszona jest modułowo z elementów aluminiowych. Pergole mogą precyzyjnie wyznaczyć przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie, ale też zwrócą uwagę niebanalną formą. Dach pergoli wykonany jest z ruchomych listew – dzięki temu zabiegowi użytkownicy mogą sami decydować o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

 

 

Comments are closed.

Pin It