Wiosna i lato kojarzone są ze wspaniałą pogodą – warto ten czas wykorzystać na odpoczynek blisko natury. Dysponując ogrodem czy tarasem, można stworzyć miejsce, które służyć będzie domownikom na wiele sposobów. Wśród licznych propozycji na zaaranżowanie takiej przestrzeni warto zwrócić uwagę na duży drewniany stół ogrodowy.

Jak wykonany jest duży drewniany stół ogrodowy?

Każdy posiłek spożywany blisko natury smakuje znacznie lepiej. Dzięki przydomowej jadalni w ogrodzie możemy podawać śniadania czy obiady na świeżym powietrzu, ale też zapraszać bliskich do wspólnego biesiadowania przy grillu. W organizacji każdego posiłku pomoże duży drewniany stół ogrodowy. Stoły z drewna tworzone są najczęściej z egzotycznego drewna tekowego – drewno takie posiada oryginalne wybarwienie, jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie. Stół drewniany wspaniale prezentować się będzie w towarzystwie nowoczesnych krzeseł i foteli rattanowych, tworząc zgrany duet. Rattan pozyskiwany jest w sposób etyczny, z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że pozyskiwanie tego surowca nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Warto pamiętać, że duży drewniany stół ogrodowy powinien być impregnowany dedykowanymi środkami. Impregnacja pozwoli na zabezpieczenie stołu przed wilgocią i zagwarantuje jego wspaniały wygląd na wiele lat.

Duży drewniany stół ogrodowy w cieniu pergoli

W czasie letniego wypoczynku w ogrodzie warto zadbać o cień. Duży drewniany stół ogrodowy warto ustawić w cieniu nowoczesnej pergoli, której dach wykonany jest z ruchomych lameli. Takie rozwiązanie pozwala na regulowanie ilości światła, które wpada pod pergolę. Pergole mogą być dodatkowo uzupełnione o rolety boczne i frontowe – ochronią one przed silniejszymi podmuchami wiatru.

 

 

Comments are closed.

Pin It