Bezpieczeństwo kierowców i osób podróżujących po polskich drogach w dużej mierze zależy od stanu nawierzchni dróg. Duży stopień eksploatacji oraz ekstremalne warunki pogodowe niebagatelnie wpływają na jakość dróg – z czasem powierzchnia asfaltu może pękać, zwijać się, topnieć pod wpływem ciepła. Jakie środki zaradcze stosowane są, by poprawić stan jakości polskich dróg?

Remonty jezdni – dlaczego są tak ważne?

Proces tworzenia powierzchni asfaltowych jest złożony i problematyczny, o czym wiedzą wszelkie ekipy techniczne, zajmujące się tym zagadnieniem. Warto wiedzieć przede wszystkim czym jest sam asfalt – jest to mieszanka mineralno-asfaltowa, a sam asfalt jest pochodną przerobu roby naftowej. Sam asfalt pełni rolę tzw. lepiszcza, które jest niezbędne do spajania mieszanki mineralnej, składającej się z piasku, mączki wapiennej i grysów. Sam profes nakładania asfaltu jest trudny i problematyczny, a jakikolwiek błąd w tym procesie sprawi, że gotowy produkt będzie bardziej podatny na uszkodzenia czy pękanie. Remonty dróg pozwalają na poprawę jakości nawierzchni – są one planowane w sytuacji, kiedy jakość nawierzchni bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Remonty to także efekt planowanych inwestycji i przebudowy węzłów komunikacyjnych.

Podstawy drogowe, znaki, tablice informacyjne – jak planowane są remonty?

By móc w sposób szybki i sprawny przeprowadzić remont drogi czy przebudowę węzła komunikacyjnego, potrzebny jest szczegółowy plan. Podstawą jest określenie, czy na danym odcinku możliwe będzie jednoczesne prowadzenie ruchu samochodów i prac remontowych, czy też nie. Jeśli jest to możliwe, wyznacza się dodatkowy pas lub też ruch wahadłowy. Wszelkie zmiany w organizacji ruchu muszą być odpowiednio wcześniej zasygnalizowane kierującym – w tym celu wykorzystywane są liczne znaki ostrzegawcze, tablice informacyjne. Ich dowolne ustawienie umożliwiają podstawy drogowe.

Podstawa drogowa Nicrobase to jeden z topowych produktów na polskim rynku. Podstawy te są chętnie wykorzystywane zarówno podczas remontów dróg, ale też w czasie planowania eventów, na parkingach. Podstawy pozwalają na wydzielenie obszary wyłączonego z ruchu, ale też na ustawianie znaków i tablic w dowolnie wybranych miejscach: na poboczach, na jezdni. Podstawy te wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu – są odporne na odkształcenia, zmienne warunki atmosferyczne oraz ścieranie. Uniwersalne otwory montażowe pozwalają na mocowanie dowolnych znaków, tablic czy słupków.

Comments are closed.

Pin It