Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważna kwestia dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego (zarówno aut, jak i motocykli, quadów). Ubezpieczenie samochodu pozwala na ochronę swojego mienia oraz portfela w razie kolizji. Jakie ubezpieczenie wybrać, by czuć się pewniej na drodze?

Ubezpieczenie samochodu w formie OC

Ubezpieczenie samochodu OC to podstawowa forma polisy, obowiązująca wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wymagane jest przez polskie prawo i pozwala na ochronę interesów innych użytkowników drogi w przypadku, kiedy to my będziemy sprawcami wypadku czy kolizji. OC to polisa roczna, której składka nie jest stała – wysokość składki wyliczana jest na podstawie wielu zmiennych, jak np. wiek samochodu, marka, pojemność silnika, ale też wiek posiadacza oraz posiadane przez niego zniżki. Polisa OC pozwala na pokrycie roszczeń finansowych osób poszkodowanych na drodze z naszej winy. Ubezpieczenie samochodu OC jest dokumentem sprawdzanym podczas każdej kontroli drogowej. Brak ważnej polisy OC naraża na konieczność płacenia za wyrządzone szkody z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie samochodu AC i Assistance

Posiadacze pojazdów mają możliwość zakupienia dodatkowych, nieobowiązkowych polis, które pozwolą na zadbanie o własny samochód. Polisa AC to ubezpieczenie samochodu pozwalające na likwidację szkód powstałych zarówno z winy posiadacza pojazdu, jak i innych użytkowników drogi. Wysokość AC jest zmienna i zależy od wybranych pakietów. Ubezpieczenie AC obejmuje również szkody powstałe podczas postoju, np. zarysowanie pojazdu przez nieznanego sprawcę. Inną propozycją jest ubezpieczeni samochodu assistance, w którym oferowana jest dalece idąca pomoc drogowa (włącznie z udostępnieniem samochodu zastępczego).

Comments are closed.

Pin It