Mówi się, że drzwi balkonowe przesuwne to tak naprawdę symbol nowoczesności. Czy tak jest faktycznie? Trzeba przyznać rację, bowiem tego rodzaju stolarka okienna na ogół spotykana jest w domach, które budowane są zgodnie z duchem nowych czasów.

Drzwi balkonowe przesuwne PSK

Pierwszy rodzaj drzwi na balkon, jaki można otrzymać na rynku. Charakteryzują się one tym, że bazują one na mechanizmie podnoszono-przesuwnym. Otwieranie, jak również zamykanie tej konstrukcji nie będzie stanowiło dla nikogo żadnego problemu. Tym bardziej, że tego typu okna mają zamontowane specjalne siłowniki, które ułatwiają ich pracę. Warto również nadmienić, że zdecydowaną zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość jego uchylenia. Jeżeli ktoś będzie chciał zadbać o dostęp do świeżego powietrza, to nie będzie musiał otwierać ich na całą szerokość. Niektóre modele posiadają również dwustronną wkładkę z kluczem, zapewniającą większy poziom bezpieczeństwa.

Drzwi na balkon – model HST

Do wyboru są również drzwi balkonowe przesuwne HST. Ich główna cecha to osadzenie na osobnych prowadnicach. Patrząc z wnętrza mieszkania, to część  nieotwierana znajduje się z tyłu, bliżej świeżego powietrza. Jest to droższa stolarka okienna, ale opłacalna. Chociażby z tego względu, że nie trzeba ich specjalnie podnosić, jeżeli ktoś będzie chciał je otworzyć. Są one także w stanie zapewnić szerokość przejścia aż do 3 metrów. Samo światło przejścia może wynosić nawet do 2,9 m. Warto więc pomyśleć także o takich właśnie drzwiach. 

Comments are closed.

Pin It