Urządzenia pomocnicze są integralną częścią pracy rzemieślniczej. Pozwalają na komfortowe i bezpieczne wykonywanie różnorodnych procesów technologicznych wytwarzając piękne dzieła. Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm jest przeznaczony, aby pomóc knifemakerowi w szlifowaniu swojego noża wytwarzając idealnie naniesioną linie szlifu – bez żadnych niedociągnięć!

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – cechy budowy

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm posiada wiele parametrów i cech ułatwiających poprawne szlifowanie. Przede wszystkim najbardziej charakterystyczną jego częścią budowy są symetryczne otwory. Jest ich, aż 80 otworów z gwintem m6 dzięki czemu można ustabilizować swój nóź z bardzo duża precyzją i dokładnością. Sama długość Jig-a, również jest bardzo ceniona – najbardziej zadowolone będą osoby wykonujące długie noże bywające nieco bardziej problematyczne w oszlifowaniu.

 

Zobacz również: Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – CraftPoint

 

To, na co również należy zwrócić uwagę to aluminiowa, lekka konstrukcja. Dzięki temu Jig-iem można swobodnie balansować jeszcze bardziej usprawniając szlifowanie. Ten materiał ma również dodatkową zaletę – szybko i sprawnie oddaje ciepło przez co nożorób nie musi co chwilę przerywać pracy i ochładzając swoje urządzenie.

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm regulowany jest na specjalnych zawiasach, które umożliwiają dogodne ustawienie kąta szlifowania do swoich potrzeb. Jedna, solidna śruba reguluje wartość kąta pochylenia – wystarczy tylko ją przekręcić w jedną, bądź drugą stronę.

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – nie tylko precyzja!

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm zapewnia pracownikowi nie tylko precyzję, ale również bezpieczeństwo! Tradycyjne szlifowanie jednorącz miało już nie jeden groźny wypadek w swojej historii. Wystarczy chwila nieuwagi, a szlifowanie może skończyć się tragicznie. Dlatego warto wybrać funkcjonalny Jig zapewniający precyzję i bezpieczeństwo w jednym! Na zdrowiu w żadnym wypadku nie można oszczędzać.

 

Comments are closed.

Pin It