Zaaranżowanie mieszkania w bloku wymaga uwagi i przemyślanego konceptu – ze względu na ograniczenie przestrzeni właściciele chcą, by pomieszczenia mieszkalne były jak najbardziej funkcjonalne. Wśród licznych inspiracji warto zwrócić uwagę na aranżacje skandynawskie. Wnętrza skandynawskie zachwycają elegancją i prostotą!

Jak stworzyć praktyczne wnętrze w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski posiada kilka charakterystycznych cech – to przede wszystkim jasne, stonowane kolory, ale też wykorzystanie naturalnych materiałów i tkanin, takich jak lite drewno czy len i bawełna. Wnętrza skandynawskie cechuje funkcjonalność – meble są eleganckie, trwałe i praktyczne, znajduje się w nich dość miejsca do przechowywania. Uwagę zwracają proste dodatki i dekoracje – mogą być to wymyślne lampy, ale też eleganckie stoliki wpisujące się w skandynawską stylistykę. Wnętrza skandynawskie dekorować można niewielkimi detalami w kontrastowych kolorach, co da niebanalny efekt wizualny.

Zestaw wypoczynkowy do salonu w stylu skandynawskim

Komfortowa przestrzeń salonu to miejsce, gdzie domownicy spędzają wspólnie czas. Warto zadbać o to, by prezentowała się ona doskonale. Narożniki w stylu skandynawskim to świetny pomysł na wykreowanie niebanalnego wnętrza. Narożniki takie posiadają ponadczasowy design, stonowane kolory, przemyślaną konstrukcję Nowoczesne narożniki skandynawskie to najczęściej sofy trzyosobowe z funkcją spania – oznacza to, że wieczorami sofa zmieni się w wygodne łóżko, np. dla gości. Narożniki skandynawskie z funkcją spania uzupełnione są o wewnętrzne komory, które idealnie sprawdzą się do przechowywania kołder, poduszek czy koców. Narożniki tego typu posiadają przeszycia oraz dekoracyjne guziki, co nadaje im ciekawej formy. Wysoka jakość narożników skandynawskich sprawia, że są one jednymi z najchętniej kupowanych.

 

Comments are closed.

Pin It