Zabiegi iniekcyjne to duża grupa zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Ich celem jest bezpośrednie dostarczenie substancji leczniczych lub odżywczych w miejsce problemu oraz szybkie osiągnięcie widocznych efektów. Jednym z takich zabiegów jest botoks, który polega na wstrzyknięciu mikrodawki toksyny botulinowej. Błyskawicznie wygładza zmarszczki na wiele tygodni. Dowiedz się więcej.

 

Czym jest botoks?

Botoks to preparat zawierający toksynę botulinową, która działa poprzez blokowanie przewodnictwa nerwowego mięśni, co prowadzi do ich rozluźnienia i spłycenia zmarszczek. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, w odmładzających zabiegach medycyny estetycznej używa się bardzo niskich stężeń toksyny botulinowej, które oddziałują tylko na miejsce, w które zostają wstrzyknięte. Nie ma więc obaw, że botoks wpłynie negatywnie na inne części układu nerwowego.

Botoks czy kwas hialuronowy?

Zarówno botoks, jak i kwas hialuronowy to dwie substancje często stosowane w medycynie estetycznej, a ich celem jest uzyskanie młodszego wyglądu. Każda z nich działa jednak w zupełnie inny sposób. Botoks jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zmniejszyć widoczność zmarszczek i bruzd na twarzy, szczególnie na czole i wokół oczu. Toksyna botulinowa ma nieco wysuszające działanie (ogranicza wydzielanie sebum w miejscu wstrzyknięcia). Kwas hialuronowy z kolei jest dobrym wyborem, jeśli chcesz poprawić nawilżenie i elastyczność skóry, a także uzupełnić zmarszczki, wynikające z ubytków tkankowych. Decyzję na temat tego, który z preparatów będzie najlepszy w danym przypadku, powinien podjąć lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji z pacjentem.

Jak wygląda zabieg botoksem na zmarszczki?

Zabieg trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny dla pacjenta. Ponieważ jest to zabieg iniekcyjny, może być wykonywany wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista dobiera odpowiednią dawkę preparatu oraz określa miejsca, w których zostanie wstrzyknięty botoks.

Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności, chociaż mogą wystąpić lekkie obrzęki i zaczerwienienia skóry. Przez kilka dni po wykonaniu procedury należy traktować ostrzyknięte obszary ze szczególną delikatnością – unikać rozmasowywania obszarów pozabiegowych i nadmiernego ich ugniatania. Wizyta kontrolna odbywa się po około 14 dniach – w tym czasie można ocenić efekty zabiegu i w razie potrzeby dokonać korekty.

Botoks na twarz – efekty

Zastrzyki z botoksem są w stanie skutecznie zlikwidować nawet najgłębsze zmarszczki na czole. Doskonale sprawdza się przy usuwaniu tzw. lwiej zmarszczki czy kurzych łapek. Zastosowanie preparatu zapobiega też powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących. Seria bardzo gęstych iniekcji toksyną botulinową w minimalnych dawkach powoduje, że gruczoły w skórze twarzy zostają „wyciszone”, pory zamykają się i nie wyrzucają na zewnątrz naskórka substancji powodujących błyszczenie i świecenie. Efekty działania toksyny botulinowej utrzymują się przez wiele tygodni.

Mimo że rezultat zabiegu wygładzania zmarszczek botoksem zanika po kilku miesiącach, nie dochodzi do gwałtownego pogorszenia się stanu skóry. Zazwyczaj jest lepiej niż przed zabiegiem, ponieważ dzięki wstrzymywaniu skurczu mięśni w okolicach zmarszczek, skóra nie marszczy się tak, jak wcześniej. Warto powtarzać zabiegi regularnie, aby widocznie spowolnić proces starzenia i przedłużyć efekt odmłodzenia.

Dowiedz się więcej na temat botoksu – skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/



Comments are closed.

Pin It