Wybór materaca jest kluczowy, kiedy zależy nam na wygodnym i komfortowym śnie. Obecnie możliwe jest zakupienie materaca bonelowego, kieszeniowego, piankowego – wybór jest olbrzymi. Warto zapoznać się ze specyfiką konkretnych rozwiązań i zakupić produkt dopasowany do potrzeb.

Nowoczesne materace kieszeniowe

Szukając wygodnego materaca o wysokiej jakości, warto zwrócić uwagę na materace kieszeniowe. Materace takie oparte są o sprężyny, które umieszcza się w materiałowych kieszonkach. W przeciwieństwie do klasycznych materaców bonellowych, w materacach kieszeniowych sprężyny nie są połączone ze sobą, pracują niezależnie od siebie. Oznacza to, że materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Atutem zastosowania materiałowych kieszonek jest fakt, że sprężyny podczas pracy nie ocierają się o siebie – materac więc pracuje bardzo cicho. Materace kieszeniowe uzupełniane są o warstwy funkcjonalnych pianek, np. piankę wysokoelastyczną, która poprawia jakość snu i gwarantuje odpowiednie poparcie dla wszystkich stref ciała. Inną propozycją jest materac kieszeniowy z pianką termoelastyczną, która mięknie w kontakcie z ludzką skórą.

Jaki materac do pokoju dziecka?

W pokoju dzieci najczęściej wykorzystywane są klasyczne łóżka oparte na ramie o szerokości do 100 cm lub też łóżka piętrowe. W przypadku tych drugich dolne piętro może być zaaranżowane jako kącik do nauki – takie konstrukcje cieszą się dużym zainteresowaniem i pozwalają na spora oszczędność miejsca. Szukając odpowiedniego materaca dla dziecka, warto postawić na nowoczesne materace piankowe, uzupełnione o warstwę lateksu. Lateks jest tworzywem hipoalergicznym, minimalizuje namnażanie się bakterii, dzięki czemu rekomendowany jest przede wszystkim alergikom. Dzięki materacom lateksowym sen dziecka będzie zdrowszy i bardziej wartościowy.

 

 

Comments are closed.

Pin It