Dla wielu osób kształt ich nosa jest niesatysfakcjonujący. Nie są zadowolone ze swojego wyglądu, a ich subiektywne odczucia negatywnie odbijają się na ich pewności siebie i własnej wartości. Dzięki innowacyjnym technologiom i osiągnięciom z zakresu medycyny estetycznej istnieją obecnie sposoby na poprawę kształtu nosa bez konieczności sięgania po skalpel. W jaki sposób można wymodelować tę partię twarzy i tym samym wyeliminować drobne zmiany natury estetycznej w obszarze nosa?

Zastosowanie kwasu hialuronowego w modelowaniu nosa

Jedną z metod zmiany kształtu nosa wchodzącą w zakres medycyny estetycznej jest zastosowanie kwasu hialuronowego. To rozwiązanie alternatywne dla zabiegów inwazyjnych, podczas których wykorzystuje się skalpel, a pacjent musi poddawać się trwającej stosunkowo długo rekonwalescencji.

 

Kwas hialuronowy jest substancją odpowiedzialną za wiązanie wody w tkankach i naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Substancja ta wstrzykiwana jest we wcześniej ustalony obszar, po czym wykonywany jest delikatny masaż, by doszło do jej prawidłowego ustabilizowania się w tkankach. Rezultaty zabiegu można monitorować na bieżąco, aczkolwiek pełne efekty widoczne są po około dwóch tygodniach. Jest to czas niezbędny na uplastycznienie się kwasu hialuronowego i jego prawidłowe ułożenie.

Kto może przystąpić do zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym?

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest umówienie się na konsultację, w trakcie której lekarz zapoznaje z proporcjami twarzy pacjenta oraz jego indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Ustala również przebieg całej procedury, rodzaj i ilość wstrzykiwanego preparatu oraz informuje, jakich efektów można spodziewać się po iniekcji.

 

Na modelowanie nosa tą metodą mogą zdecydować się osoby, które obecnie nie przechodzą żadnych aktywnych stanów zapalnych skóry i nie wykazują nadwrażliwości na wspomnianą substancję. To również metoda kierowana do osób, które nie mają skłonności do powstawania bliznowców i nie chorują na choroby układu odpornościowego. Z zabiegiem muszą wstrzymać się kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jak przebiega zabieg?

Po konsultacji i ustaleniu metody działania obszar zabiegowy w okolicy nosa zostaje zdezynfekowany. Następnie lekarz medycyny estetycznej aplikuje środek o działaniu znieczulającym. Po kilku minutach można przejść do iniekcji kwasu hialuronowego. Zazwyczaj jedna procedura jest wystarczająca. Zdarza się jednak, iż poziom zaawansowania zmian lub oczekiwania pacjenta wiążą się z koniecznością przeprowadzenia bardziej złożonego zabiegu. W takiej sytuacji lekarz umawia się z pacjentem na kolejną wizytę i iniekcję kwasu hialuronowego. Niekiedy konieczne jest zastosowanie kilku różnych substancji, by uzyskać pożądane rezultaty.

 

Cała procedura zajmuje około godziny. Po tym czasie pacjent może powrócić do domu i nie musi ograniczać się w swoich rutynowych obowiązkach. Zdarza się, iż u niektórych osób efektem ubocznym iniekcji jest niewielki obrzęk. Utrzymuje się on jednak przeważnie do kilku dni i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

W jaki sposób można zmienić kształt nosa tą metodą?

Kto najczęściej decyduje się na korektę nosa z pomocą kwasu hialuronowego? To przeważnie osoby, które odczuwają dyskomfort z powodu zbyt obniżonego kąta czołowo-nosowego, jak i samego grzbietu nosa. To także pacjenci, którzy obserwują u siebie zbyt ostre nachylenie kąta nosowo-wargowego. Zabieg ten rekomenduje się ponadto wszystkim osobom, które są niezadowolone ze zbyt mocno cofniętej kolumienki nosa, kształtu nosa ogółem lub jego rozmiaru. Niekiedy problemem okazuje się wygląd czubka nosa, który przyjmuje nieestetyczną formę z powodu wyraziście zarysowanego rozdzielenia się chrząstki.

 

Celem zabiegu, jakim jest iniekcja kwasu hialuronowego, jest wymodelowanie kształtu nosa bez konieczności zastosowania skalpela. Metoda ta umożliwia uzyskanie efektów utrzymujących się do około szesnastu miesięcy. Jeśli jesteś zainteresowany wymodelowaniem swojego nosa z pomocą wspomnianej substancji, możesz umówić się na konsultację w Klinice Novoderm w Łodzi.

Comments are closed.

Pin It