Posiadając odpowiednie środki finansowe, wiele osób myśli, w jaki sposób je zainwestować, aby zyskać? Jednym ze sposobów jest m.in. blockchain, związany z kryptowalutami i znanym wszystkim bitcoinem. Czy wiesz od czego zacząć i jak działać, aby zwiększyć swoje szanse na zysk?

Od czego zależy popularność kryptowalut?

Obserwując rozwój rynku kryptowalut i to, że od pierwszego bitcoina pojawiać się zaczęły  kolejne propozycje i rozwiązania, można stwierdzić, że jest to swego rodzaju fenomen. Nic dziwnego, że sporo osób próbuje wykorzystać potencjał, aby pomnożyć zainwestowany kapitał. Jest to możliwe dzięki rozwojowi m.in. blockchain software development, a także coraz większej liczbie podmiotów, które umożliwiają regulację płatności i inwestycje wykorzystujące cyfrową walutę. Bo kryptowaluta jest właśnie wirtualną walutą, która nie podlega kontroli banków czy rządów, a dzięki wykorzystaniu kryptografii jest też bezpiecznym sposobem inwestycji.

Blockchain development i pierwsza kryptowaluta bitcoin sięga czasów kryzysu na świecie, który miał miejsce w 2009 r. Wtedy to 1 bitcoin warty był zaledwie części ułamkowe centa, a później? Z czasem jego wartość stale wzrastała, a finalnie osiągnęła poziom nawet kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Sukces bitcoina okazał się naprawdę spektakularny.

Co należy wiedzieć, zanim zaczniemy inwestować?

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, z jak szeroką tematyką mamy do czynienia. Zagadnienie kryptowalut jest dość złożone, dlatego w pierwszej kolejności trzeba posiąść chociażby podstawową wiedzę, a dopiero później zacząć inwestować w wirtualne aktywa. Szczególnie, że obecnie coraz więcej firm oferuje możliwość wykorzystania kryptowalut w rozliczeniach, jak np. 10Clouds. Skuteczność działania i inwestycji zależy m.in. od zrozumienia istoty działania rynku kryptowalut. Musisz wiedzieć, że kryptowaluty to swego rodzaju środek wymiany, pozornie podobny do znanych walut, ale różni się tym, że występuje wyłącznie w formie cyfrowej. Ponadto jest on zdecentralizowany, nie jest zatem zależny od banków, co ułatwia stosunkowo szybką i tanią wymianę. Eliminacja tradycyjnej gotówki sprawia, że realizowane transakcje są bezpieczne i bardzo wygodne. Dużą zaletą jest to, że bitcoiny nie mogą być dowolnie wprowadzane do obiegu. Nie da się ich, w odróżnieniu od klasycznych pieniędzy „dodrukować”.

Zanim wykonasz pierwszą transakcję musisz pamiętać, że rynek ten jest bardzo zróżnicowany. Wszystkie dostępne obecenie kryptowaluty.

 

Comments are closed.

Pin It