Co roku to właśnie Turcja należy do czołówki najchętniej wybieranych miejsc na wakacje. Miłość Polaków do Turcji utrzymuje się na stałym poziomie od wielu lat. Nie ma w tym niczego dziwnego. Składa się na to wiele różnych czynników. Wystarczy wymienić gwarantowaną pogodę, ciepłe morze, pewną opaleniznę, niskie ceny, doskonałą ofertę wycieczek dodatkowych. To nie wszystko, co czeka na turystów przyjeżdżających do Turcji na wakacji. Oferta jest znacznie szersza.

Część turystów zastanawia się jednak nad wyjazdem, gdyż nie wie czy Turcja jest bezpieczna. Ten brak wiedzy i niepewność, wynika z wielu czynników. Warto jednak dowiedzieć się czegoś o bezpieczeństwie w Turcji, by spokojnie pojechać tam na wakacje.

Czy w Turcji jest bezpiecznie?

To pytanie zadają sobie najczęściej osoby, które jeszcze nie miały tego szczęścia i nie wypoczywały w Turcji. W obecnych czasach kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna. Wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja epidemiologiczna, obserwujemy też wydarzenia na świecie. Jeżeli chodzi o Turcję, to niewielki niepokój może wzbudzać kwestia konfliktu z Syrią. Konfliktu, którego nie jesteśmy w stanie ocenić, ale możemy napisać jedno. Zdecydowana większość turystów spędza wakacje w Turcji z dala od granicy syryjskiej. Co jest zgodne z zaleceniami naszego MSZ, który odradza podróż w pobliże granicy turecko-syryjskiej. Zresztą odległość od ośrodków turystycznych do granicy z Syrią to ponad 700 kilometrów.

Jeżeli zatem nie będziemy chcieli spędzać wakacji na drugim końcu Turcji, będzie to bezpieczne. Turcja Alanya i okolice to najbezpieczniejsze i najlepiej przygotowane miejsca na przyjęcie turystów. To kurorty, które są bardzo bezpieczne. Podobnie jak wszystkie miejsca turystyczne znajdujące się w głębi kraju. Kapadocja, Pamukkale to miejsca, w które warto jechać i nie ma się czego obawiać.

Turysta jest najważniejszy

Turyści w Turcji znajdują się pod specjalną ochroną. Ich bezpieczeństwo jest kluczowe. To z nich właśnie żyje bardzo wielu Turków i zależy im na tym, aby turyści czuli się lepiej i bezpieczniej niż w domu. Dzięki temu nie tylko chętniej wydają pieniądze, ale też cyklicznie wracają do Turcji. Takie podejście do branży turystycznej owocuje tym, że z roku na rok do Turcji wraca coraz więcej turystów. I wszyscy na tym korzystają. Zarówno miejscowi, jak i turyści.

Turystyka w Turcji jest doskonale zaplanowana i zorganizowana. Na turystów czeka profesjonalnie przygotowana baza turystyczna. Hotele, restauracje, dodatkowe atrakcje w postaci wycieczek fakultatywnych. To wszystko czeka na gości z za granicy. Dodatkowo w kurortach turystycznych i w ich najbliższym otoczeniu powszechnie dba się o bezpieczeństwo i wygodę turystów. Policja kontroluje samochody i autobusy, którymi podróżują mieszkańcy, czasem sprawdzane są też autobusy, którymi podróżują turyści. Ma to za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa. Turyści mogą więcej i czasem warto z tego przywileju korzystać.

Comments are closed.

Pin It