Przydomowy ogród to idealne miejsce wypoczynkowe dla wszystkich członków rodziny i naszych znajomych – w ogrodzie możemy stworzyć strefę relaksu, jak również miejsce do podawania pysznych posiłków czy podwieczorków. Pomogą nam w tym oryginalne meble ogrodowe proponowane przez topowych producentów. Jakie kolekcje są dzisiaj najczęściej kupowane? Czym kierować się podczas wyboru mebli?

Oryginalne meble ogrodowe – istotne zagadnienia

Jakie powinny być oryginalne meble ogrodowe, które wykorzystamy na naszych balkonach, tarasach czy przy domu? Z pewnością powinny być trwałe – muszą być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne i działanie wilgoci. Istotne jest profilowanie mebli oraz to, aby zapewniały nam one wygodę podczas wypoczynku. Meble muszą też spełniać wymóg estetyki – w tym celu projektanci proponują nam kolekcje z różnych materiałów dopasowane do różnorodnych potrzeb. 

Wśród proponowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj meble technorattanowe – oryginalne meble ogrodowe z tego tworzywa cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Meble technorattanowe są nie tylko trwałe i odporne na wilgoć, ale też zaprojektowane w taki sposób, aby podnosiły walory estetyczne miejsca wypoczynkowego. 

Materiały wykorzystywane do tworzenia mebli ogrodowych

 Oryginalne meble ogrodowe tworzone są najczęściej z technorattanu – tworzywo to odznacza się wysoką odpornością na ścieranie czy wnikanie brudu. Wynika to przede wszystkim z nieporowatej budowy tworzywa. Technorattan zabezpieczony jest przed działaniem promieni UV – nawet po wielu latach użytkowania takie meble nie tracą swojego oryginalnego koloru. Stelaże mebli technorattanowych tworzy się z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Dzięki zastosowaniu aluminium meble są lekkie, nie ma problemu z ich podnoszeniem czy przenoszeniem. 

Comments are closed.

Pin It