Kontaktując się z projektantem lub stolarzem, zwykle posiadamy własną koncepcję zagospodarowania pomieszczeń. Zwykle bazuje ona na naszych preferencjach estetycznych, co jest całkowicie zrozumiałe, wreszcie to nasze wymarzone wnętrze. Warto jednak wystrzegać się kilku podstawowych błędów, zwłaszcza zamawiając kuchnie na wymiar. Rozmawialiśmy o tym ze specjalistką marki Kaja-Meble.pl (www.kaja-meble.pl/meble-na-wymiar-ostrzeszow/)

Meble na wymiar – gdy fantazja walczy ze zdrowym rozsądkiem…

To pojedynek odwieczny i dotyczy każdego, komu przyszło wystrajać swój dom lub mieszkanie. Otóż chęć osiągnięcia ciekawego, oryginalnego efektu estetycznego może nam trochę zaburzyć rozsądek. Meble na wymiar dają przecież bardzo dużą swobodę wielkości i rozmieszczeniu poszczególnych elementów. Spotykamy się zatem z tym, że szafki na wymiar są zbyt duże i zabierają wolną przestrzeń oraz oświetlenie. Koronnym przykładem są też kuchnie na wymiar z wyspą – marzenie tysięcy ludzi, jednak możliwe do spełnienia jedynie, gdy mamy odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. W innym wypadku możemy całkowicie zagracić pomieszczenie. Meble na wymiar dają więc wielką wszechstronność, ale można tutaj popełnić masę błędów, jeśli nasza fantazja poniesie nas o krok za daleko. Zaleca się zatem kontakt z profesjonalistami, którzy nie tylko wykonają nam meble na wymiar, ale też doradzą co do ich formy i rozkładu w planie kuchni.

Meble na wymiar – zgranie projektu z mediami

Zamówienie mebli na wymiar bez wizji lokalnej fachowca, tylko na podstawie projektu lub planu pomieszczenia ma ukrytą w sobie pułapkę. Jest nią nieświadome pominięcie rozkładu mediów, takich jak woda/ścieki oraz gniazdka elektryczne. Meble na wymiar, w których konkretne miejsce zajmuje np. płyta indukcyjna lub kolumna z piekarnikiem i mikrofalą, wymagają dość precyzyjnej lokalizacji, to samo tyczy się przyłączy wodno-ściekowych, gdy mowa o zlewozmywaku oraz zmywarce. Zdarzają się bowiem sytuacje, że ekipa wchodzi z montażem mebli na wymiar, a wówczas okazuje się, że gniazdka i przyłącza są źle rozmieszczone. Dlatego polecamy być wyczulonymi na te kwestie i ich nie lekceważyć.

Meble na wymiar do kuchni – z uchwytami czy bez?

Meble na wymiar bez uchwytów w kuchni są szalenie modne i popularne. Spotykamy się jednak czasami z komentarzami osób, że mimo upodobania w takich modelach, rezygnują oni ze względu na kwestie utrzymania czystości. Istnieje przekonanie, że szafki na wymiar bez uchwytów straszliwie się brudzą. Czy jest to prawda? Tylko po części. Najczęściej modele bezuchwytowe łączone są z frontami w pełnym połysku. To bardzo wdzięczne w czyszczeniu elementy – dzięki idealnie gładkiej powierzchni nawet sucha ściereczka pozwala doprowadzić je do optymalnego stanu. W naszej subiektywnej ocenie meble kuchenne na wymiar bez uchwytów nie różnią się w kwestii utrzymania czystości od tych z uchwytami i nie warto ulegać powszechnym przekonaniom czy mitom, lecz wybierać modele, które faktycznie odpowiadają naszym gustom.

Comments are closed.

Pin It Białe meble do łazienki https://totest.pl/czego-unikac-w-codziennej-diecie/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/415-polki-w-kuchni