Nierówna praca na biegu jałowym, problemy z rozruchem, spadek mocy silnika. To najczęstsze problemy z jakimi zmagają się kierowcy w swoim samochodzie. Objawów uszkodzenia lub zabrudzenia wtryskiwaczy może być co najmniej jeszcze kilka. Koszt ich naprawy liczony jest w tysiącach złotych. Jak uniknąć wizyty u mechanika? Rozwiązaniem będzie środek do czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach benzynowych – TEC 2000. Poznaj jego właściwości i zastosowanie. 

Czyszczenie wtryskiwaczy metodą domową

Tej czynności jest w stanie dokonać każdy kierowca w swoim garażu. Z TEC 2000 czyszczenie wtrysków benzyny będzie przyjemnym i przede wszystkim szybkim sposobem na oczyszczenie wtryskiwaczy. Wielofunkcyjny środek podawany jest bezpośrednio do listwy z przewodami paliwowymi. Ma on za zadanie zapobiec gromadzeniu się wilgoci wokół wtryskiwaczy oraz zanieczyszczeń na cylindrach. Redukuje również ich zużycie. Dzięki temu jest szansa na ich dłuższą żywotność.

TEC 2000 czyści dysze, poprawiając tym samym ich rozpylanie paliwa w silniku. Długie zaniedbania z tym elementem silnika, spowodowane, m.in. stosowaniem paliw niskiej jakości, korozją obsady wtryskiwacza lub wyeksploatowaniem, powodują że cena ich naprawy w znaczący sposób uszczupli portfel kierowcy.

Jak przebiega procedura czyszczenia wtryskiwaczy?

Czyszczenie za pomocą preparatu TEC 2000 powinno wykonywać się przy pomocy uniwersalnego aparatu do czyszczenia i podawać go bezpośrednio do listwy wtryskiwaczy. Wtedy jego skuteczność będzie najlepsza. W tym celu odłącza się przewody doprowadzający i odprowadzające paliwo od listwy i w ich miejsce podłączamy puszkę z preparatem. Następnie uruchamiamy silnik i pozostawiamy na wolnych obrotach przez około 20 minut. Gdy zauważamy, że środek powoli się kończy, wyłączamy silnik i podpinamy z powrotem fabryczne przewody. To sposób na zużycie cylindrów i przede wszystkim pozbycia się nagaru, który powstał wokół wtrysków. 

Dlaczego właśnie TEC 2000?

Brytyjska marka obecna jest na rynku od 1973 roku. Ich produkty znane są w wielu krajach Europy, ale i świata. Zadowolonych klientów wciąż przybywa, którzy jasno podkreślają, że stosowanie preparatów TEC 2000 nadaje drugie życie silnikom w ich pojazdach. Wyjątkowe produkty o zaawansowanej formule i właściwościach, poprawią parametry pracy jednostki i sprawią, że właściciele aut będą cieszyć się bezawaryjnym korzystaniem z samochodu. Sprawdź pozostałe środki do czyszczenia na stronie https://tec2000.pl/

Comments are closed.

Pin It