W tworzeniu wyrobów skórnych diabeł tkwi w szczegółach. Aby stworzyć wysokiej jakości wyroby należy dobrze przemyśleć każdy ruch i proces, aby o niczym nie zapomnieć. Nie liczy się tylko wycinanie skóry, odpowiednia jej jakość i narzędzia, ale również dodatki. To często one decydują o finalnym wyglądzie i odporności produktu na uszkodzenia. Jednym z takich dodatków, które warto użyć jest chemia do skóry, a dokładnie farby. Jedną z najważniejszych i renomowanych firm jest firma Fiebings i jej farby, które można nabyć w sklepie Craftpoint.

Charakterystyka farb do skóry

Chemia do skóry to złożone produkty, które się od siebie różnią. Obecne są farby do konserwacji, ale i renowacji skóry. Jest to bardzo złożony materiał, który składa się z aż trzech warstw. Aby farby do skóry dobrze się sprawdziły potrzebna jest wprawna ręka kaletnika i dobra farba mająca wysoki stopień wnikania w głąb skóry. Po jej dobrym rozprowadzeniu musi ona wniknąć do warstwy właściwej przebijając się przez powierzchnię zewnętrzną. Tylko wtedy będzie dobrze spełniać swoje zadanie przez długi czas. W przypadku tańszych farb podejrzanego pochodzenia może ona przykryć tylko powierzchnie zewnętrzną, która z czasem się zetrze – a tego nie chciałby żaden kaletnik i nabywca jego produktów.

-Preparaty do konserwacji skóry; mają za zadanie dodatkowo ją chronić przed uszkodzeniami zewnętrznymi i przecieraniem się. Są to pasty, oleje czy aerozole zapewniające hydrofobową powierzchnię, ale i twardość.

-Preparaty do renowacji; w przypadku skórzanych, wieloletnich rzeczy często ma się do nich sentyment. Nawet w długim okresie użytkowania skóra też może się przetrzeć. Farby do renowacji Fiebings pomogą w odzyskaniu naturalnego blasku skóry.

Sprawdź także: Farba do skóry czarna – Craft-Point.com

Podsumowanie

Skóra mimo, że sama w sobie jest dobrze przygotowana do użytkowania na długi czas potrafi się zetrzeć bądź splamić. Niestety nie zawsze woda i mydło wystarczają. Dlatego aby chronić skórę przez takimi wypadkami warto jest przed rozpoczęciem jej użytkowania zaaplikować na jej powierzchnię farby renomowanej marki Fiebings dostępne w Craftpoint.

Comments are closed.

Pin It https://motoryzacja.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-kiedy-ubezpieczenie-oc-odnawia-sie-automatycznie https://absenting.com.pl/czy-warto-postarac-sie-o-ifs/ https://poznajauditt.pl/nowoczesny-stroj-do-jazdy-konnej/