Lodówka to jeden z podstawowych sprzętów AGD, który znajduje się w każdym domu. Niezależnie od tego, czy jest ona mała, czy też duża – jest ona potrzebna do tego, żeby móc w niej przechowywać świeże produkty żywnościowe. Czasem jednak powstaje pewien problem – otóż wydobywają się z niej brzydkie zapachy. Co może być powodem ich powstania? Czy można z tym sobie w jakiś sposób poradzić?

Skąd się biorą brzydkie zapachy w lodówce?

Tak, najczęściej za ten fakt odpowiedzialne jest psujące się jedzenie w lodówce. Należy więc sprawdzić, co też mogło się zepsuć.

Chociaż nie jest powiedziane, że tak jest zawsze. Niekiedy ma się w lodówce takie rzeczy, jak sery, czy ryby. One, nawet zdatne do spożycia, mają tendencję do wydzielania konkretnych zapachów. Nie oznacza to faktu, że momentalnie trzeba się ich pozbyć z lodówki. Należy jednak liczyć się z tym, że taki zapach będzie im towarzyszył i nikt nie będzie w stanie sobie z tym poradzić.

Jak przeciwdziałać na przykre zapachy?

Po pierwsze – nigdy nie można pozwolić na to, aby świeże produkty spożywcze, jak np. owoce, czy też wędliny, były przechowywane w woreczkach foliowych. Lepsze pod tym względem będą szklane pojemniki. W foliowych workach żywność psuje się zdecydowanie szybciej. 

Należy bardzo dokładnie sprawdzić, czy też gdzieś nie ukryły się produkty spożywcze, które zostały pozostawione “na później”. Często zapominamy o takich produktach, które spychane w głąb lodówki, pozostają niezauważone (np. przez roztargnienie) przez naprawdę długi czas. 

Ważne jest również to, żeby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza. Nigdy nie można decydować się na “tłok” w lodówce. Takich sytuacji należy jak najbardziej unikać.

Im dłużej będzie utrzymywał się przykry zapach w lodówce, tym gorzej. Nie będzie się tak łatwo go pozbyć z wnętrza lodówki. Do tego można być pewnym tego, że przykry zapach przejdzie na inne produkty spożywcze, które będą nadawać się jeszcze do zjedzenia. 

Tak, po stwierdzeniu faktu, że ma się do czynienia z taką sytuacją, lodówkę należy umyć. W tym względzie doskonale sprawdza się woda z octem. Zamiast tego można użyć wody zmieszanej z sokiem cytrynowym lub z sodą oczyszczoną. Domowe sposoby w tym momencie zdają egzamin na piątkę.

Dobry pochłaniacz zapachów do lodówki General Fresh

Warto również pomyśleć o tym, aby zakupić pochłaniacz zapachów do lodówki General Fresh. Produkt, który pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, jak również przyda się w przyszłości, jeżeli chodzi o likwidację nieprzyjemnego fetoru, który wydobywa się z lodówki.

Czym takie pochłaniacze są? Jego zadaniem jest absorpcja przykrych zapachów, jakie wydzielane są przez różnego rodzaju produkty spożywcze. Użytkowanie nie jest skomplikowane. Dostępny jest on w formie zawieszki lub niewielkiego pudełka, które należy tylko wstawić do lodówki. 

W swoim składzie pochłaniacze mają związki, które nie są w stanie zaszkodzić produktom spożywczym, jakie znajdują się w lodówce. Tego typu pochłaniacze powinno wymieniać się przynajmniej raz na pół roku – chyba, że na opakowaniu widnieje inna informacja od producenta. 

Comments are closed.

Pin It