Co zrobić, aby rozliczyć podatek z Niemiec? Kluczowe jest przygotowanie i złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów dla niemieckiego urzędu skarbowego. W przeciwnym razie można spodziewać się nałożenia wysokiej kary pieniężnej. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych konsekwencji warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Biuro rozliczeniowe Holandia.org postara się o to, aby rozliczenie podatku z Niemiec nastąpiło w terminie. Co więcej, pieniądze ze zwrotu podatku znajdą się na koncie bankowym klienta tak szybko, jak będzie to możliwe.

Niezbędne dokumenty

W celu rozpoczęcia procedury corocznego rozliczenia podatku w Niemczech, ważne jest zgromadzenie wszystkich odpowiednich dokumentów i wniosków. Holandia.org oferuje swoją pomoc wszystkim, którzy nie wiedzą jak podejść do tego tematu. Wyszkolony doradca podatkowy odpowie na wszelkie pytania najszybciej i najtrafniej, jak tylko będzie to możliwe. Specjaliści z Holandia.org oprócz pomocy w skompletowaniu i uzupełnieniu niezbędnych dokumentów, podpowiedzą również czy sytuacja materialna lub rodzinna klienta pozwala na przyznanie dodatkowych ulg. Jeśli zainteresowanemu przysługiwałyby takie upusty, całkowita kwota zwrotu podatku byłaby znacznie wyższa. Podczas procedury rozliczeniowej klienci mają możliwość ubiegania się o różnego rodzaju ulgi w przypadku, gdy koszty, które chcą odliczyć są wyższe niż 1000 euro. Najczęściej dotyczą one współmałżonka, regularnych dojazdów do pracy w Niemczech czy odliczenia wydatków na delegacje, odzież roboczą oraz przedmioty zakupione w celach służbowych.

Podatek niemiecki — czym jest Lohnsteuerbescheinigung?

Lohnsteuerbescheinigung lub Lohnsteuerkarte to nazwa niemieckiej karty podatkowej, z którą zapewne większość osób, pracujących w Niemczech miała już styczność. Można w niej znaleźć informacje odnośnie zarobków wystawianych przez jednego pracodawcę. W sytuacji, gdy klient nie ma możliwości pozyskania tej karty lub ma jakiekolwiek problemy z jej otrzymaniem, można ją zastąpić dokumentem Abrechnung. Jest nim miesięczny odcinek z wypłaty za ostatni miesiąc pracy w danym roku podatkowym.

Jak długo czeka się na decyzję rozliczenia podatku z Niemiec?

Na decyzję urzędu skarbowego odnośnie rozliczenia PIT-u czeka się z reguły od 3 do 6 miesięcy. Ten czas liczy się od dnia złożenia dokumentów do zwrotu niemieckiego podatku. Co ciekawe, w Niemczech nie ma jednego terminu określonego ustawą, którego nie można przekraczać podczas ubieganiu się o zwrot podatku. W naszej ofercie znajdziesz również możliwość rozliczenia podatku z Holandii. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/.

Comments are closed.

Pin It