Chcąc spróbować nowej dyscypliny sportowej i szukając sportu dla siebie warto wziąć pod uwagę jazdę konną – rekreacyjna jazda to świetny sposób na nową pasję, poznanie ciekawych osób oraz na poprawienie wydolności organizmu. Jak przygotować się do pierwszych jazd? Jakie elementy stroju są obowiązkowe?

Jazda konna – sport idealny dla osób w każdym wieku

Jeszcze do niedawna jazda konna traktowana była jako sport ekskluzywny – dzisiaj podejście to się zmienia i każdy z nas może przekonać się, jak wiele frajdy daje zwiedzanie okolicy z grzbietu konia. Nauka jazdy konnej oferowana jest przez liczne stadniny i stajnie – pod okiem profesjonalistów dowiemy się, jak prawidłowo siodłać konia, jak na niego wsiadać i jak utrzymać poprawną sylwetkę podczas jazdy. Zdobywać będziemy wiedzę na temat nie tylko techniki jazdy, ale również związaną ze zwierzęciem i jego charakterem i zachowaniem. Sama jazda konna pozwoli nam utrzymać szczupłą sylwetkę, sprawi, że poprawi się nasza kondycja, koordynacja ruchowa.

Jak przygotować się do jazd?

Ubiór to niezwykle ważny element, kiedy przygotowujemy się do pierwszych lekcji jazdy konnej. Elementem, którego nie możemy pominąć to oczywiście kask do jazdy konnej – kask skutecznie ochroni naszą głowę w przypadku upadku. Nowoczesne kaski tworzone są z wysokiej jakości tworzyw syntetycznych, a niewielki daszek ochroni oczy przed promieniowaniem słonecznym. Kaski posiadają regulowane paski, które zapinamy pod szyją!

Drugim elementem, o który warto zadbać, to odpowiednie buty. Wśród rekomendowanych wymienia się wygodne sztyblety – są to buty, które skutecznie ochronią nasze kostki przed potencjalnym uderzeniem i kontuzją. Sztyblety to buty na niewielkim obcasie – dzięki niemu noga będzie stabilnie utrzymywać się w strzemionie.

Comments are closed.

Pin It