Przestrzeń 3D wykorzystywana jest w obecnych czasach przez różnych specjalistów. Trzeba przyznać, że poruszanie się po takiej przestrzeni nie jest łatwe. Modelowanie w trójwymiarze może stanowić dla wielu osób nie lada problem. Jak można opanować takie umiejętności?

Kurs Sketchup dla wszystkich

Aby móc opanować takie umiejętności przydać się może kurs Sketchup, który oferowany jest przez polskie ośrodki edukacyjne, proponujące zajęcia online lub stacjonarne. Tego typu szkolenia dają ogromne możliwości rozwoju, dzięki czemu w przyszłości kariera zawodowa może wyglądać w zupełnie inny, nieoczekiwany sposób. Sketchup to program służący do modelowania trójwymiarowego dla początkujących, profesjonalistów, architektów oraz projektantów gier. Co więcej, warto wiedzieć, że jest to jeden z najpopularniejszych programów, który użytkowany jest przez młodych ludzi do…zabawy. Skoro oni się tym bawią, to jego pojęcie nie powinno stanowić takich trudności.

Poziom podstawowy i zaawansowany

Sketchup poznajemy na dwóch poziomach. Pierwszy to poziom podstawowy dla osób, które wiedzą, że taki program istnieje, ale nie mają pewności co do tego, jak taki program obsługiwać. Na poziomie podstawowym można nauczyć się m.in. podstawowej obsługi programu komputerowego, tworzenia grup i komponentów, podstawowego modelowania i prezentacji 3D. Drugi poziom – zaawansowany, obejmuje doskonale metodyki pracy, tworzenia wtyczek i tekstur, pracę na zaawansowanych narzędziach oraz omówienie podstawy pracy w LayOut. 

Comments are closed.

Pin It