W sypialni spędzamy jedną trzecią naszego życia. To miejsce w którym odpoczywamy, regenerujemy się i nabieramy sił na kolejne dni. Dlatego tak ważna jest jakość naszego odpoczynku. Odpowiednio dobrana kołdra, poduszka i materac, to tylko niektóre elementy odpowiednio wyposażonej sypialni. Elementem równie ważnym i odpowiadającym za komfort snu jest pościel. Zapewnia nam zdrowy sen, komfort termiczny i odpowiednie warunki do relaksu. Dobrze dobrany komplet pościeli powinien mieć pasujący do naszej kołdry i poduszki rozmiar i być wykonany z odpowiadającego nam materiału. Bogactwo rodzajów pościeli wykonanych z różnorodnych tkanin pozwala nam na codzienny sen w odpowiedniej pościeli. W pierwszej kolejności sięgnijmy po to co naturalne, czyli bawełnę. Znając różne pościele bawełniane  i ich właściwości, możemy wybrać te najlepsze dające nam najwyższy komfort. 

Pościel z perkalu 

Bawełna perkal to tkanina o tradycyjnym, płóciennym splocie. Jest to materiał tak zwanego ścisłego splotu bawełny, gęsty i wytrzymały. Tego typu pościel jest gładsza od tradycyjnej bawełny, bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Jest lekko sztywna, o średniej ciężkości. Wygląda naturalnie, elegancko i nie błyszczy się. Wyróżnia się trwałością i łatwością w czyszczeniu. Jeżeli zależy nam na produktach wysokiej jakości, miękkich w dotyku i trwałych perkal to materiał dla nas. 

Pościel z flaneli 

Flanela to miękka tkanina najczęściej bawełniana pokryta lekkim meszkiem. Materiał ten ma okrywę runową, czyli włókienną, uzyskiwaną poprzez drapanie i strzyżenie jej powierzchni. To dzięki niej pościel flanelowa jest wyjątkowo miła w dotyku i daje wrażenie otulania całego ciała. Wykorzystywana jest głównie w okresie zimowym ze względu na wysoki komfort termiczny. Jest bardzo trwała i można ją często prać. Jest bardzo przyjemna w kontakcie ze skórą i pewnie dlatego chętnie korzystają z niej dzieci. Pościel flanelowa polecana jest dla wszystkich kochających ciepło i wysoki komfort spania. 

Pościel z satyny bawełnianej 

Satyna bawełniana wykonana jest z naturalnych włókien, a mianowicie z połączenia satyny i bawełny. Z wyglądu i z dotyku przypomina klasyczną satynę, łączy w sobie zalety obu tych materiałów. Łącząc satynę i bawełnę uzyskujemy trwały, ładny i przyjemny w dotyku materiał. Satyna bawełniana dzięki odpowiedniemu splotowi włókien jest błyszcząca, tak jak satyna, ale praktyczna i trwała jak bawełna. Pościel z satyny bawełnianej jest trwała i wytrzymała . Można ją regularnie prać w pralce bez obaw, że wyblaknie czy zrobi się nieprzyjemna w dotyku. Pościel z bawełny satynowej może być wykorzystywana zarówno w lecie jak i zimą. Umożliwia cyrkulację powietrza i niweluje ryzyko nadmiernego pocenia się. Bawełna satynowa jest odpowiednia dla alergików i osób z wrażliwą skórą.

Pościele z kory do sypialni 

Pościel z kory jest bardzo popularnym rodzajem pościeli. Głównie ze względu na to, że jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Wykonana jest z włókien bawełnianych o splocie krzyżowym. Jej wypukłości i gofrowania sprawiają, że ten rodzaj pościeli nie wymaga prasowania. Jeżeli jest to produkt wysokiej jakości, zrobiony jest w 100 procentach z bawełny. Dobrze przepuszcza powietrze lecz specyficzna faktura kory sprawia, że w porównaniu z gładkim materiałem może się wydawać nieco szorstka, dlatego nie wszyscy ją lubią. 

Pościel z adamaszku kolorowa i biała 

Tego typu pościel to doskonale połączenie wytrzymałości i eleganckiego wyglądu. Bez znaczenia czy wybierzesz białą czy kolorową pościel, adamaszek zawsze prezentuje się wyjątkowo. Jest to pościel bardzo trwała, dlatego jest to najczęściej wykorzystywana pościel w ekskluzywnych hotelach. Posiada również właściwości antystatyczne, zatem rekomendowana jest osobom uczulonym na kurz oraz astmatykom. Bawełna z której wytworzony jest adamaszek dzięki satynowemu splotowi zachwyca wyglądem, a jednocześnie jest wyjątkowo wytrzymała i nawet częste pranie nie jest w stanie pozbawić jej uroku. Ma doskonałe właściwości cieplne i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. 

Znając już podstawowe rodzaje pościeli i ich podstawowe cechy wybór idealnej pościeli dla siebie będzie łatwiejszy. Nie zależnie od wybranego rodzaju dobrze dobrana bawełniana pościel to gwarancja komfortowego i wartościowego snu. 

Comments are closed.

Pin It