Z całą pewnością można stwierdzić, że wanna jest jednym z najbardziej istotnych elementów każdej łazienki. Dlatego powinno się ją w odpowiedni sposób dopasować do swoich potrzeb, co jest niezwykle istotne. W obecnych czasach można znaleźć w sprzedaży bardzo wiele zróżnicowanych modeli wanien. Są one różne względem siebie głównie kształtem, dlatego warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Wanny prostokątne

Wśród najbardziej popularnych kształtów wanien można przede wszystkim wymienić wanny prostokątne, które są bardzo często wybierane do łazienek o różnych wielkościach. Wanna prostokątna jest dość uniwersalnym produktem, który na pewno bardzo dobrze sprawdzi się podczas codziennego dbania o higienę. Wanny tego rodzaju mogą mieć zróżnicowaną długość oraz szerokość. Najczęściej ich długość waha się od stu dwudziestu do dwustu centymetrów, a szerokość od siedemdziesięciu do stu centymetrów.

Wanny narożne

Kolejnym popularnym rodzajem wanny z całą pewnością jest wanna narożna. Tego rodzaju wanny asymetryczne bardzo dobrze komponują się w łazienkach o różnym charakterze, dlatego warto się zdecydować na takie rozwiązanie. Wanny asymetryczne można znaleźć w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach. Wśród nich najczęściej wybierane są wanny narożne, dlatego warto się zastanowić nad takim wyborem. Wanny asymetryczne będą miały jeden ok krótszy, a długi dłuższy. Jednak wanny narożne można również znaleźć w sprzedaży w wersji symetrycznej, czyli z bokami o takiej samej długości.

Wanny okrągłe

Wśród różnych rodzajów wanien, które są stosowane w łazienkach można również wymienić wanny okrągłe. Wanny tego rodzaju najczęściej mają średnicę wynoszącą sto pięćdziesiąt centymetrów, ponieważ jest to dość optymalne rozwiązanie. Wanny okrągłe najlepiej sprawdzą się w przypadku łazienek o stosunkowo dużych wymiarach. Jednak z powodzeniem mogą być także umieszczane w różnego rodzaju salonach kąpielowych, co będzie niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Wanny okrągłe idealnie wyglądają w centralnej części pomieszczenia i mogą być umieszczone w podłodze.

Wanny owalne

Wanny owalne to także bardzo dobry wybór do wielu łazienek. Zazwyczaj tego rodzaju przedmioty występują w wersji wolnostojącej, dlatego najlepiej będą pasować do pomieszczeń o stosunkowo sporych rozmiarach. Wanny owalne najczęściej mają długość od stu siedemdziesięciu do stu dziewięćdziesięciu centymetrów. Natomiast ich szerokość waha się od osiemdziesięciu do stu dwudziestu centymetrów. Dzięki tak szerokiemu zakresowi każdy będzie mógł wybrać idealną wannę dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.

Pin It