Na obszarze Polski działa wiele firm, które zajmują się szeroko pojętym międzynarodowym transportem drogowym. Bardzo często lokalizacją docelową lub przelotową są Niemcy, ze względu na istotne węzły transportowe oraz liczne miasta przemysłowe, itp. Jazda zestawem TIR lub pojazdem ciężarowym poza granicami Polski może wiązać się z nagłą awarią, która doprowadzi do unieruchomienia pojazdu. Taka sytuacja jest trudna do przewidzenia, a może się przytrafić nawet w najlepiej zadbanym i serwisowanym samochodzie.

W takiej niespodziewanej sytuacji należy zachować przede wszystkim spokój i cierpliwość. Dobrą wiadomością jest fakt, że wiele pomocy drogowych z Polski wyjeżdża do zgłoszeń na terenie Niemiec. Alternatywnym rozwiązaniem dla kłopotliwego holowania może być skorzystanie z usług serwisów mobilnych. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat dostępnych opcji.

Fachowa pomoc drogowa TIR na terenie Niemiec

Z pewnością wielu kierowców pojazdów ciężarowych i zestawów TIR zadowoli fakt, że na obszarze Niemiec działalność prowadzi sporo firm specjalizujących się w pomocy na wypadek nagłych awarii, stłuczek lub innych zdarzeń drogowych. Zwykle pomoc taka obejmuje przyjazd na miejsce zdarzenia i odholowanie pojazdu we wskazane miejsce (np. do klienta albo do warsztatu stacjonarnego). W przypadku małych usterek, fachowcy z takich firm oferują skuteczne naprawy na trasie. Holowniki stosowane przez pomoc drogową są przystosowane do aut ciężarowych oraz dużych zestawów ciągników siodłowych z naczepami.

Mobilne serwisy ciężarówek w Niemczech

Opcją alternatywną dla pomocy drogowej, jest wezwanie firmy specjalizującej się w usługach z zakresu mobilnego serwisu TIR. W Niemczech działają profesjonalne polskie firmy, które oferują szybki dojazd z odpowiednimi częściami oraz sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia skutecznej naprawy bezpośrednio na miejscu awarii. Taka pomoc jest bardzo przydatna, ponieważ dzięki niej możliwe jest skuteczne zlikwidowanie nawet bardzo poważnej awarii bez konieczności holowania pojazdu albo zestawu do warsztatu stacjonarnego.

Dlaczego warto wybrać polskie serwisy?

Bardzo istotnym atutem polskich serwisów TIR, takich jak https://serwis-tir-niemcy.pl jest atrakcyjna cena, która w porównaniu z cenami serwisów niemieckich potrafi być mocno konkurencyjna. Firmy takie mają dostęp do oryginalnych części oraz tańszych, wysokiej jakości zamienników. Zaletą jest również brak bariery językowej i możliwość bezproblemowego porozumiewania się w języku polskim.

Partner: https://mobilna-wulkanizacja-poznan.pl

Comments are closed.

Pin It