W okresie wiosny i lata warto jak najwięcej czasu spędzać blisko natury. Nawet niewielki ogród czy taras dadzą możliwość odpoczynku wśród zieleni – konieczne są jedynie odpowiednie meble i dodatki. Szukając odpowiednich mebli, warto również pomyśleć o tym, w jaki sposób taras zostanie zacieniony. Do wyboru mamy nowoczesne parasole i pergole ogrodowe.

Parasol – nowoczesny gadżet na taras i do ogrodu!

Nowoczesne parasole ogrodowe to propozycja zarówno dla osób ceniących klasykę, jak i współczesne rozwiązania. Parasole projektowane są z myślą o łatwości ich użytkowania oraz o estetyce. Nowoczesne parasole posiadają kilka punktów regulacji, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. Dodatkowo są one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, ścieranie. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej, pokrytej warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza skutecznie chroni zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i niespodziewaną mżawką. Parasole ogrodowe osadzane są na różnorodnych podstawach: można wybrać podstawy do wkopania w ziemię, jak również podstawy granitowe, odpowiednie na tarasy. Szeroki wybór parasoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

A może funkcjonalna pergola?

Alternatywą dla parasoli ogrodowych są eleganckie pergole. Nowoczesna pergola to konstrukcja wznoszona z elementów modułowych, na której szczycie znajduje się dach wykonany z ruchomych lameli. Lamele mogą obracać się wokół własnej osi, a tym samym użytkownik decyduje o tym, jak wiele światła wpada na taras. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej nie nagrzewają się, skutecznie chronią przed deszczem. Pergolę można uzupełnić o dodatkowe elementy, takie jak panele boczne, panele frontowe.

Comments are closed.

Pin It