Jeżeli pracujesz legalnie w Holandii, zapewne zdajesz sobie sprawę z konieczności rozliczania podatku na w Holenderskim Urzędzie Skarbowym. Obowiązek ten dotyczy każdego, kto uzyska przychód w danym roku podatkowy. Mimo że wymaga to przebrnięcia przez formalności i wypełnienia odpowiednich formularzy, często jest dla nas opłacalne. Jeżeli pracodawca odprowadzał zbyt wysokie składki, należy Ci się zwrot tej nadwyżki a dodatkowo po skorzystaniu z różnych dostępnych ulg, kwota ta może wzrosnąć. Jeżeli wszystko to wydaje Ci się skomplikowane, zachęcamy do kontaktu z biurem rachunkowym online Aangifte – pomożemy Ci w całym procesie.

Jak wygląda rozliczenia podatku z Holandii?

Rozliczenie podatku z Holandii  wymagać będzie od nas kilku podstawowych rzeczy. Zacząć powinniśmy od zebrania wszystkich potrzebnych dokumentów. Poza oczywistym dowodem tożsamości potrzebna będzie również karta podatkowa, którą dostajemy od naszego pracodawcy. Przypomina ona nasz PIT-36 i jest niezbędna do złożenia zeznania podatkowego. Wysokość zwrotu zależeć będzie od wielu czynników: aktualnych przepisów, rodzaju dochodu, wieku oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych. Jeżeli pragniesz uzyskać jak najlepsze warunki, a martwisz się, że twoja znajomość przepisów i języka może okazać się niewystarczająca, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać nadpłatę podatkową z Holandii – szybko, wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie. Zaufaj profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem.

Czy trzeba być zameldowanym, aby starać się o zwrot podatku?

Niezależnie od tego czy posiadamy stały meldunek w Holandii, zobowiązani jesteśmy do rozliczenia z tamtejszym Urzędem Skarbowym. Jeśli meldunek w Holandii nastąpił w trakcie roku podatkowego, to musisz dosłać zaświadczenie UE/WE do Belastingdienst. W takim przypadku musisz dodatkowo rozliczyć się za pomocą specjalnego formularza M form. Urząd nie daje Ci możliwości wypełnienia takiego formularza przez internet, a sam proces jest duże bardziej skomplikowany. Rozliczenie M-Biljet Online można za to zlecić do biura rachunkowego, które za Ciebie załatwi wszystkie formalności. Zdecydowanie ułatwi to sprawę i da gwarancje prawidłowego rozliczenia. 

Comments are closed.

Pin It https://digital-system.pl/jakie-kaski-oferuje-sklep-jezdziecki/ https://annbradforddesign.com/jak-celebrowac-posilki/ https://balltraps.com/czas-na-rozwoj-firmy/