Jeśli marzysz o pięknie wymodelowanej sylwetce, ale nie masz czasu na męczące ćwiczenia, które sprawiłyby, że zrzucisz parę kilogramów – bielizna wyszczuplająca może okazać się zbawienna! Dzięki niej jesteś w stanie ukryć newralgiczne miejsca swojego ciała, dzięki czemu każda kreacja będzie prezentowała się zjawiskowo na ciele.

Czym jest bielizna wyszczuplająca?

Taka bielizna dzięki odpowiednio zaprojektowanemu krojowi, ma na celu nietrwałe wymodelowanie sylwetki. Dzięki skorzystaniu z tego elementu garderoby i założeniu go pod ciuchy, można osiągnąć kształty ciała, które bardziej wpasowują się w kanony.

Wybór takiej bielizny powinien być dokonywany w doraźnych sytuacjach, przy okazji większego wyjścia, czy bankietu. Elastyczny materiał wraz z odpowiednim zszyciem sprawiają, że bielizna podkreśla atuty każdego typu sylwetki jednocześnie niwelując pewna mankamenty.

Na czym polega fenomen bielizny modelującej?

Sekret kryje się w odpowiednim doborze materiałów i precyzyjnym zastosowaniu odpowiednich ściegów. Bielizna wyszczuplająca jest zazwyczaj wykonywana z syntetycznych materiałów, które są mocniejsze i łatwiej zachować ich oryginalny kształt po wymodelowaniu. Do takich materiałów należą poliester, nylon oraz elastan. Oczywiście od doboru materiałów będzie także zależała jakość danej bielizny.

Dodatkowo, kluczową rolę odgrywa technika tworzenia danej bielizny wyszczuplającej. Dzięki zastosowaniu odpowiednich usztywnień, bielizna idealnie podtrzyma opadające pośladki, sprawi, że biust wyda się jędrniejszy oraz odpowiednio zamaskuje wystające boczki.

Rodzaje i poziom modelowania

Na rynku istnieje bogata oferta różnych typów bielizny wyszczuplającej. Od majtek z wysokim stanem, które zakryją boczki i wymodelują talię, po całe body wyszczuplające, obejmujące uda, brzuch oraz biust. Wyboru należy dokonać biorąc pod uwagę efekt, jakiego się oczekuje oraz w oparciu o kreację, pod którą ma być zakładana bielizna.

Co więcej, wybierając bieliznę modelującą można zdecydować się na różny poziom modelowania. Do wyboru są poziom niski, średni, a także wysoki. Czym zatem się różnią? Przede wszystkim zawartością włókien elastycznych. Im większa procentowa zawartość elastanu w danym modelu bielizny, tym bardziej usztywnione ciało i tym samym lepiej wymodelowana sylwetka. Jeśli jednak efekt lekkiego wysmuklenia ciała to jest zadowalający rezultat – kilkuprocentowa zawartość elastycznych włókien będzie zdecydowanie wystarczająca. Istotne jest, aby wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar. Powinien pokrywać się z rozmiarem codziennej bielizny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/bielizna-korygujaca.

Comments are closed.

Pin It