Każdy sprzęt znajdujący się w domu wymaga systematycznej pielęgnacji oraz ewentualnej konserwacji. Dzięki tym czynnościom ma on możliwość długiej i efektywnej pracy. Powyższe czynności higieniczne mają szczególne znaczenie w przypadku wyposażenia, które ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi. Na ich powierzchni mogą się bowiem znajdować potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje, w tym bakterie czy pleśnie. 

Regularne mycie lodówki

W naszych mieszkaniach znajdują się zarówno lodówki starszej generacji, jak i bardzo nowoczesne urządzenia, które są wyposażone w dodatkowe funkcje wypływające na ich użyteczność i łatwość obsługi. Przykładem tego typu funkcjonalnego sprzętu są lodówki No Frost. W tym wypadku wielu użytkowników zastanawia się jednak nad tym: czy należy i jak myć lodówkę No Frost?

Jak myć lodówkę No Frost? 

Technologia No Frost zapewnia skuteczną kontrolę poziomu wilgotności w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki temu nie ma konieczności czasochłonnego i uciążliwego rozmrażania lodówki, a cały proces jej czyszczenia przebiega szybko i wygodnie. Należy jednak pamiętać o tym, że również tego typu sprzęt wymaga regularnego czyszczenia dla zachowania wysokiej higieny oraz świeżości przechowywanych produktów. W tym celu warto stosować czyszczenie bieżące i okresowe. 

Jak myć lodówkę No Frost? – czyszczenie bieżące

Bieżące czyszczenie lodówki polega na usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń zaraz po ich powstaniu. Mogą to być na przykład wysypane lub rozlane na półki urządzenia produkty spożywcze. Ponadto, wnętrze lodówki warto okresowo przecierać ściereczką nasączoną wodą z octem. Ten domowy środek czystości cechuje się wysoką skutecznością działania oraz brakiem interakcji ze smakiem i zapachem potraw. Ponadto, jest on bezpieczny w kontakcie z produktami przeznaczonymi do spożycia oraz nie wymaga spłukiwania. Przemywanie wnętrza lodówki octem warto wykonywać w odstępstwach dwutygodniowych lub częściej, w miarę potrzeb. Ponadto, naturalne środki czystości warto wykorzystać w celu przetarcia nie tylko wnętrza lodówki, ale również powierzchni opakowań produktów spożywczych, co w znacznym stopniu ograniczy ilość chorobotwórczych drobnoustrojów. Należy również pamiętać o dokładnym osuszeniu oczyszczonych powierzchni. Do takiego czyszczenia warto również wykorzystać Spray do wszystkich powierzchni              

Jak myć lodówkę No Frost? – czyszczenie okresowe

Gruntowne czyszczenie lodówki warto przeprowadzać co najmniej raz na dwa miesiące lub raz na kwartał. W przypadku urządzeń bezszronowych cały proces przebiega szybko i wygodnie. Niezależnie jednak od modelu lodówki oraz zastosowanej technologii, gruntowne sprzątanie powinno być zaplanowane. W ten sposób można ograniczyć ilość znajdującego się w lodówce pożywienia oraz skrócić czas pracy.           

Przed przystąpieniem do sprzątania należy opóźnić wnętrze lodówki. Następnie półki i inne elementy ruchome należy zdemontować, starannie umyć oraz osuszyć. Wnętrze lodówki należy przemyć wykorzystując naturalne środki czystości, w tym wymieniony powyżej roztwór octu. Ponadto, jego skład można uzupełnić o sok z cytryny, który skutecznie usunie nieprzyjemne zapachy lub spirytus o działaniu odkażającym.         

Zobacz także https://internetowo.eu

Comments are closed.

Pin It ubezpieczenie motocykla https://jadalive.org/co-warto-wiedziec-przed-zakupem-okien-pvc/ https://e-oko.com/pierwszy-oboz-narciarski-dziecka/