W dzisiejszych czasach regularne golenie określonych miejsc jest bardzo powszechne. Używa się do tego najróżniejszych metod(zazwyczaj mechanicznych) za pośrednictwem, których można usunąć włosy z określonych miejsc. Jednak to proces tylko czasowy i niebawem znów trzeba go powtarzać. Dodatkowym mankamentem są częste podrażnienia i zaczerwienienia. Jednak koniec z tym jest możliwy! Depilacja laserowa pomoże na stałe pozbyć się włosów.

Depilacja laserowa – ogólne informacje

Przystępując do depilacji laserowej na początku wybiera się określoną partie ciała z jakiej chce się usunąć na dobre odrastające włosy. W salonach można zdecydować się najczęściej na łydki, uda, okolice bikini, pachy czy nawet okolice twarzy – ogólnie nie ma poważniejszych przeciwwskazań co do wyboru partii. Jednak przed depilacją powinny ustrzegać się osoby, które są w ciąży, poddawały się ,,kąpielom słonecznym”, przyjmujące leki fotouczulające, mające choroby skórne, cukrzyce bądź rozmaite infekcje. 

Sam zabieg trwa kilka, maksymalnie kilkanaście minut i jest powtarzany kilkukrotnie. Jest to spowodowane różnicami w cyklu wzrostowym cebulki włosa. Nigdy nie wiadomo w jakiej fazie jest cebulka włosa, a aby zabieg był trwały trzeba ,,wstrzelić się” w cykl wzrostu cebulki włosowej. Uszkodzenie jej w tym momencie poprzez energie cieplną przetworzoną z wiązki lasera przez melaninę spowoduje trwałe zaprzestanie produkcji włosów – czyli pożądany efekt. W przypadku braku dbałości o regularność zabiegów i odkładanie ich często można nie uzyskać tak dobrego efektu. Cebulka włosa zamiast zniszczyć się, może przejść w stan uśpienia. Po kilku latach cebulka włosa może znów zacząć produkować włosy, co byłoby oczywiście wielkim rozczarowaniem.

Tylko sprawdzone salony!

Najlepiej wykonywać zabiegi depilacji laserowej w sprawdzonych salonach, które dbają o każdy detal – ustawienie mocy lasera i naświetlanie części ciała przez określony czas jest bardzo ważne. Musi być efektywne, ale nie może spowodować oparzeń… Depilacja laserowa Wrocław – to duże miasto, w którym aż roi się od dobrych salonów kosmetycznych. Warto jest właśnie tam poszukać odpowiedniego miejsca!

Sprawdź także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/

Comments are closed.

Pin It